2016-05-15

Wendo


Jeśli będziecie mieli okazję, poślijcie swoje córki na wendo. Albo zorganizujcie im warsztat. Warsztat samoobrony dla dziewczynek, gdzie uczą się nie cicho siedzieć, ale głośno wrzeszczeć, nie być miłe, ale bronić swoich granic, warsztat, gdzie uczą się być razem i poznają swoją moc. Moc, która pozwala im gołą ręką rozwalić deskę.
Tak, po tych warsztatach dokładnie wiedzą, gdzie kopać, żeby bardzo bolało.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

a czy dla chłopców też są takie warsztaty? im też się przyda aby potrafili bić tak aby bolało jak najbardziej. Problem tylko w tym aby takie nauki nie obróciły się później przeciwko rodzicom, aby to właśnie nas dzieci nie biły najmocniej jak się da.Chce się zapytać o jedno dlaczego jak dziewczyna uderzy chłopaka to wszystko jest w porządku a jak chłopak jej odda to już źle. To ma być równouprawnienie. Albo bijemy równo, czyli kobiety mężczyzn i mężczyźni kobiety albo nie bijemy wcale nikogo. Chodzi mi głównie oto co widzę w telewizji. Takie wybiórcze "równouprawnienie". kobieta przyłoży jest dobrze, mężczyzna przyłoży jest źle. tak nie powinno być. Dlaczego kobiety mogą być agresywne, wredne, niemiłe i pyskate, a faceci nie? Dlaczego mają być oni grzeczni, cisi, ciepli, mili i słabi. Czy przypadkiem nie popadamy z jednej skrajności w drugą? kiedyś to podobno kobiety miały być grzeczne a teraz grzeczni mają być faceci. To nie jest równouprawnienie. Uważam że chłopakom też by się takie warsztaty przydały bo nie wszyscy chłopacy z natury są asertywni i silni. Też powinni potrafić się bronić, walczyć o swoje zdanie, być niemili i głośni. Bo nie wszyscy to potrafią. Poza tym wiedza z warsztatów powinna być stosowana tylko do samoobrony a nie do tego że drę się na wszystkich bez powodu, i że jestem wredna dla samego bycia wredną. Bić tylko wtedy kiedy wymaga tego sytuacja. wiesz coś na temat takich warsztatów dla chłopców?

Katarzyna Gałązka pisze...

Brak tu równouprawnienia. A na warsztatach zdecydowanie jest jasne i uporzadkowane czym jest samoobrona i po co i dostosowane do wieku uczestniczek.