2014-08-22

Rok!

Danusia ma roczek...powspominaliśmy dziś z Marcinem ten dzień - dokładnie rok temu...która to była godzina, jak pojechaliśmy do Domu Narodzin? Jaka była Danka?...ile urosła, jak się zmienia...
Mamy 9 kilo dziecka, 73 cm. Dokładnie wiemy, bo wczoraj Dana miała pierwsze szczepienie w życiu i przy okazji mogliśmy ją pomierzyć i poważyć. Gucio (127 cm 27 kg) i Hela ( 112 cm, 19 kg) nie odstępowali siostry na krok, tulili, a Gucio był gotowy uratować Dankę, biorąc szczepienie za nią...
Ostatnie dni przyniosły całkiem nową fazę - fazę "mama!!!"... nie mogę ruszyć się na krok od małej, chyba, że mam jakieś godne zastępstwo...inaczej WRZASK.
Ale i tak...Danka jest bardzo pogodnym, ciekawym świata, uwielbiającym spotkania z ludźmi dzieckiem. Nigdzie się nie spieszy, więc nie chodzi jeszcze, a nawet nie ciągnie jej za bardzo do wstawania. Doskonali raczkowanie, pająkowanie, klęki i chwyty. Ma wielki apetyt i zjada większość proponowanych dań. Brokuł jest nr jeden. Zaraz obok bobu.
Lubi spać, tulić się, pić mleko z piersi, ma swoją chustę - "kocyk bezpieczeństwa", bez której trudno jej zasnąć.
Jest otoczona naszą rodziną i rośnie w tej miłości jak pączek w maśle:)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dana - 100 lat Tobie! :-)))

Dodam tylko, nie na pocieszenie, bo wiem, że się nie martwisz, zbyt doświadczoną i jednocześnie wyluzowaną mamą jesteś :) że moje dziecię zaczęło po raz pierwszy wstawać, gdy miało 18 miesięcy.. :)
(Na szczęście pediatrę mamy też wyluzowanego i ufającego w naturalny rozwój dziecka).

Katarzyna Gałązka pisze...

dzieki! a za dwa miesiące zacznę ją popędzać;)

Anonimowy pisze...

Z moich trojaczków dwoje poszło jak miały rok i miesiąc a trzeci leniuszek dopiero dobre 4 miesiące później. Ale wtedy to już mu "zagroziłam", że jak do końca marca się nie ruszy to idzie do pana rehabilitanta, i co? nie ma jak dobry szantaż. 20 marca zaczął biegać jak strzała :)
Poza tym wszystkiego najlepszego dla Danuśki!!!
Kika