2008-06-27

Rośniemy

21 tydzień
"Dziecko tańczy w worku owodniowym - podskakuje, obraca się wokół własnej osi, kołysze biodrami, zgina nogi i ręce, porusza palcami, gładzi się po buzi.
Dzięki tym ćwiczeniom usprawnia mięśnie i zmysł równowagi."
To znów z e-dziecka. I dokładnie to czuję. Mała jest ruchliwa:) i jest to wspaniałe uczucie - uwielbiam te jej podskoki. A brzuch się wreszcie zaokrąglił i wygląda jak mała piłeczka.

Gucio gada i śpiewa jak najęty. Dziś na placu zabaw, zmieniając miejsce pobytu, śpiewał sobie: "lepiej tu, lepiej tu".
.. no i cały czas komentuje rzeczywistość. Opisuje każdy mijany samochód, i wymaga potwierdzenia. Czasem się kłóci - szczególnie : czy to dżip, czy nie dżip? ma koło zapasowe? czy nie ma? czy to wóz policyjny? czy taksówka?

Dżipy są teraz NAJ NAJ NAJ... no i jutro jedziemy po wielkiego dżipa:) który jest nagrodą dla Gucia - w ciągu ostatnich 2 tygodni nasz synek bardzo sprawnie opanował sztukę wołania na nocnik! pamięta o tym nawet na placu zabaw, w samochodzie, małe wpadki zdarzają sie tylko w czasie wyjątkowo udanej zabawy:) Od września ta sztuka będzie mu bardzo potrzebna: Gucio ruszy do przedszkola.

2 komentarze:

fabma pisze...

gucio robi fantastyczne postepy:-)ja tez czekam na dziewczynke.termin mam na 23 sierpnia a w domku czeka na nia niecierpliwie 4-letni braciszek.pozdrowienia znad morza.

mama.smoka pisze...

Nam w nocnikowaniu pomaga Tymka koleżanka, która młodsza o 3 m-ce woła już siku. Tym jest zazdrosny o to że ona siedzi i woła ,,aaa tes ce!" - ja też chcę! :D
Sukcesem jest to, że czasem usiądzie na nocnik dla imidżu. ;) Ale żeby sikać do niego? Eeeee, nieeee.
Także gratulacje i powodzenia :)

Ps. wysłałam zaproszenie do nas na konto gazetowe. :)